Міжнародний день волонтера
Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтер
Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо.
Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія й рух поширився світом. У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього (в широкому розумінні цього слова) жертвували всім, чим лише могли: часом, грошима, а іноді й життям, перевернувши усталене й стереотипне “моя хата скраю”.
«Будь там, де ти дійсно потрібен, роби те, чим зможеш пишатися!»
Волонтерство – доброчинна діяльність, яка робить нас людянішими, виховує патріотичні почуття та формує розуміння свого місця на Землі, тому і проходить у нашому навчальному закладі під девізом: «Будь там, де ти дійсно потрібен, роби те, чим зможеш пишатися!»
В підтримку волонтерського руху та з нагоди Міжнародного дня волонтера учні 4-Б класу Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №108 у складі рою «Веселі козачата» взяли участь у деяких тематичних заходах, а саме у конкурсі малюнків «Волонтерство очима дітей» та долучилися до виготовлення оберегів для воїнів АТО в рамках майстер класу.
Члени рою «Веселі козачата», які набули чимало корисного життєвого досвіду, оволоділи мистецтвом життєтворчості та саморозвитку особистості.