Профілактика шкідливих звичок

Що таке шкідливі звички?

Будь-яка людина має безліч різноманітних звичок. Одні з них вважаються позитивними, інші, навпаки – шкідливими. Звички стосуються поведінки людини в різних сферах і рівнях діяльності. Але, коли говорять про шкідливі звички, мають на увазі ті, що впливають на здоров'я людини. Таких звичок, як правило, виокремлюється тільки три: алкоголь, куріння і наркотики. Звички з'являються в ході звикання людини до певних дій, вчинків, та поступово стають фізіологічною потребою організму.

Вживання алкоголю, тютюну, наркотиків - це три особливо небезпечні види залежності, які повністю контролюють нашу свідомість і мислення, керуючи нашою поведінкою і діями, викликають фізіологічну потребу організму в цих речовинах, без яких вже людина не може обійтися.

Найбільш шкідливим та руйнівним є вплив наркотичних засобів, позбавитися від залежності яких, практично людина не в змозі.

За здоровий спосіб життя - без алкоголю

Алкоголізм

Це хронічне захворювання, викликане систематичним вживанням спиртних напоїв. На цей згубний шлях, який може призвести до хвороби, стають люди, які потрапляють під негативний вплив - в першу чергу молоді люди з нестійкою нервовою системою.

Якщо здоровий чоловік вперше почав вживати спиртні напої у віці 25-30 років, то алкоголізм у них може розвинутися через 10-20 років, в 17-літньому віці – термін розвитку хвороби скорочується до 5-7 років, в 14-15 років – до 2-3 років.

У жінок алкоголізм розвивається в 3-5 разів швидше, ніж у чоловіків. Як правило, у 87% дітей алкоголіків також розвивається залежність від спиртного. Кожна третя смерть на Землі – від алкоголю.

Як потрібно відповідати на пропозицію випити?

Ніт! (твердо). У мене відповідальні змагання, я до них готуюся.

Client Logo
Олександр Учень школи

Я не хочу, бо знаю чим це закінчиться. Сьогодні модно бути здоровим.

Client Logo
Андрій Учень школи

Нове покоління вибирає «Pepsi». Чому я тобі повинна пояснювати, що я не хочу?

Client Logo
Людмила Учениця школи

Тютюнопаління – це не для мене!

Тютюнопаління

Це одна з найбільш шкідливих звичок людей, яка має 500-літню історію, що розпочалася після відкриття Колумбом Америки.

Нікотин, який знаходиться в тютюні, викликає оманливе відчуття повного благополуччя та спокою. Але це буває лише на початковій стадії вживання. Систематичне вживання нікотинових виробів в підлітковому віці шкідливо впливає на розвиток організму: загальмовується процес статевого розвитку, сповільнюється ріст, погіршується розвиток всіх органів і м’язів, шкіра втрачає свою еластичність, з’являються зморшки, погіршується пам’ять, знижується увага, погіршується сон апетит.

Якщо ти не палиш і не знаєш, як відмовитися від пропозиції запалити, скористуйся цими порадами

Цей «кайф» не для мене! У мене алергія на тютюновий дим.

Client Logo
Олександр Учень школи

Мені не подобається запах. Від паління шкіра стає старою та жовтою.

Client Logo
Андрій Учень школи

Я пробувала, мені від цього погано! Я зробила для себе вибір – не палити!

Client Logo
Людмила Учениця школи

Скажи «Ні!» наркоманії

Наркоманія

Для деяких людей навіть одноразового вживання наркотиків буває достатньо, щоб потрапити в полон наркотичної залежності. Людина, яка захопилася наркотиками з часом потрапляє до злочинного середовища. Злочинність та наркотики йдуть в парі.

Якщо з тобою трапилася біда і ти почав (почала) «цікавитися» наркотиками, алкоголем чи тютюном, пам’ятай, що при бажанні можна позбутися цієї залежності. Варто якомога раніше розпочати лікування. А перш за все – відверто поговорити з батьками.

Крім того, допомогу ти можеш знайти серед своїх друзів вчителів, друзів  сім’ї, у психолога. А також – в центрах соціальних служб для молоді, наркодиспансері, в службах у справах дітей.

Пропонуємо варіанти відповідей на пропозицію вжити наркотики

«Кайф» проходить, а проблеми залишаються. Наркомани рано вмирають.

Client Logo
Олександр Учень школи

Це пахне ув’язненням. Я знаю, що навіть від одного уколу можна стати наркоманом.

Client Logo
Андрій Учень школи

Мій знайомий недавно помер від передозування. Боюсь народити чудовисько.

Client Logo
Людмила Учениця школи

Залишити відповідь