Вітряна віспа: причини, симптоми, лікування
Чим викликана вітрянка?
Як і де можна заразитися?
Прояви вітряної віспи
Початкові ознаки захворювання схожі на застуду:
- Слабкість з порушенням апетиту;
- Підйом температури;
- Ознаки легких вірусних проявів – сопливість і першіння в горлі.
Цей період називають продромальнии. Основні події починають розгортатися при появі висипу на тілі.
При появі висипу проявляється висока температура, в середньому до 39 ° і навіть вище. Висип на самому початку хвороби може з’явитися на будь-яких ділянках тіла, крім голови і обличчя, там підсипає вже пізніше.
Висип має характер товчкоподібний – підсипання тривають кілька днів, і в міру появи нових елементів може знову бути стрибок температури. Висипання можуть з’явитися де завгодно, крім підошов і долонь, там бульбашки не характерні. Можуть бути елементи в порожнині рота і вони дуже болючі, а у дівчинки може обсипати статеві органи.
Вітряночний висип дуже специфічний, тому встановити діагноз зазвичай труднощів не становить. Однак подібні з вітрянкою реакції можуть давати укуси комах і алергія – лікар необхідний!
При періоді висипу спочатку на тілі з’являються плями круглої форми з червоністю, діаметром близько 10 мм, потім вони плавно піднімаються над загальною поверхнею шкіри і перетворюються на горбки, а потім – в пухирці з рідиною. Рідина спочатку жовтувата і прозора, але швидко каламутніє, на місці пухирця утворюється скориночка, а по центру вона втягується всередину. Різні за часом освіти елементи можуть перебувати в різній стадії. Елементи підсихають за пару днів, і якщо дитина їх не здирає – вони відпадають без слідів і рубців. Елементи висипу в різній стадії «цвітіння» тримаються на тілі до двохтрьох тижнів. Вітрянки без висипань практично не буває.
Як сьогодні лікують вітрянку?
Ера мащення дітей зеленкою поступово відходить у минуле, і їй на зміну приходить нове і адекватне лікування, яке приносить реальне полегшення. Перш за все, суть лікування – це забезпечення гігієни ран і профілактика бактеріальної інфекції. При підвищенні температури і поганому самопочутті дитині краще полежати в ліжку, при температурі малюк буде потіти, і його треба часто переодягати і міняти постільну білизну.
Важливо знати: дитину необхідно купати щодня, раніше існували заборони на купання дитини – це шкідлива рекомендація. Шкіра повинна бути чистою, і тоді не буде необхідності змальовування дитини зеленкою. Мити дитину слід з дитячим милом без застосування мочалок або губок, щоб не здерти скоринки. Якщо турбує сильний свербіж – можна прийняти ванну з харчовою содою.
Щоб дитина не чухала і не здирала кірки, коротко острижіть їй нігті, давайте антигістамінні засоби – вони знімають свербіж і заспокоюють.
Зеленкою елементи можна не мазати – вона потрібна, якщо дитину не миють, щоб хоч якось знезаразити шкіру і помітити старі елементи. На сьогодні ринок засобів для догляду за ранками від вітрянки пропонує відмінні засоби – каламінлосьйон, розчин календули, феністил-гель, бепантен-плюс. Якщо дитину сильно турбує свербіж, можна дати їй на ніч супрастин або тавегіл у віковій дозі.
У порожнині рота елементи можна обробляти мірамістином, люголем або йодинолом, полоскати рот з содовим розчином.
Коли можна в дитячий колектив?
Дитину з першими ознаками вітрянки або ту, яка контактує з інфікованою ізолюють: хворіють – до моменту висихання всіх елементів висипу, контактних – на 21 добу.
Приміщення, де знаходиться малюк, провітрюють і миють з дезрозчином. Після зняття карантину можна спокійно відвідувати дитячий садок або школу.
Якщо ви не хочете, щоб ваш малюк захворів на вітрянку, його можна прищепити вакциною від вітряної віспи. При введенні вакцини дитина надійно захищається від хвороби на 5-6 років.